Дизайнер
Ілюстратор
Мистець
Новатор

Біографія
     Георгій Нарбут

1886
1920

Один з найвизначніших графіків та яскрава сторінка в українському мистецтві

Георгій Нарбут народився в Нарбутівці на Сумщині 1886 року. Мистецтвом почав цікавитися ще до того, як тримав у руці олівець — вирізав з кольорового паперу і ліпив з тіста. Під час навчання у школі в Глухові його захопили давні шрифти, він старанно копіював зі старих видань Слово о полку Ігоревім, Київський літопис, німецьку біблію. З юного віку йде також його любов до природи і української старовини, що пізніше знайшли відображення у його творчості.
Після школи Нарбут поїхав до Петербурга, де швидко здобув визнання як ілюстратор і книжковий графік. В 1909-му їздив працювати до Мюнхена. Натхненний творами Дюрера, він розвинув справжній культ лінії, що відрізняє старо-німецьку штихарську школу.
Після Лютневої революції, охоплений патріотичними почуттями, Нарбут покинув своє облаштоване життя у Петербургу і переїхав до Києва. Йому запропонували місце професора у новоствореній Українській академії мистецтва. Нарбут завзято працював, часом проводив ночі в друкарні (адже на вулицях тоді ще тривали перестрілки), а у вільний час приймав друзів у своїй квартирі біля Софії Київської, повної старовинних килимів, посуду, картин.
Короткі роки його життя у Києві були надзвичайно буремними як для мистця, так і для країни. Нарбута обрали ректором Академії, але одразу ж після цього владу в місті захопили більшовики, а згодом — денікінці. Академію позбавили фінансування, і ректор переніс її до квартир, куплених на пожертви. Його власна вітальня перетворилася на майстерню графіки Академії.
Невдовзі Нарбут підхопив тиф, потім страждав від ускладнень. 23 травня 1920 року, через два тижні після того, як армія УНР знову увійшла до Києва, 34-річний художник помер.


     Збірник

Нарбут. Студії. Спогади. Листи.

[Реконструкція знищеного 1933 року «Нарбутівського Збірника»]


     Монографія

Естетика Георгія Нарбута

Образний світ Георгія Нарбута й cтворення українського бренду

Український формалізм у добу українізації та його знакові брендові сліди

Ретроспективність і «Нацпром»: міфи та стереотипи

Новий брендинг України: через сто років
Авторка: проф. Мирослава Мудрак


     Фільм

Серія інтерв'ю про дизайнерську та мистецьку школу в Україні з послідовниками Георгія Нарбута — батька українського брендингу.


     Конкурс плакатів

На перетині всіх протилежностей
     Фіналістів оголошено
Куратор: Саша Биченко